MC „Žirmūnai“ sėkmingai įvykdė naujai atidaromo „Amberton Green SPA Druskininkai“ darbuotojų mokymus. Tai pirmasis 5 žvaigždučių sveikatingumo centras Druskininkų kurorte. O mums – tai pirmasis projektas tarptautinės BTEC programos prabangaus svetingumo modulio pagrindu.
Mokymai buvo skirti viešbučio registratūros ir SPA registratūros darbuotojams, kambarinėms, vadovaujančiam personalui, o mokymų programa parengta atsižvelgiant į individualius kliento poreikius ir pageidavimus. Ypač daug dėmesio skirta praktiniam darbuotojų parengimui: lektorė, svetingumo verslo ekspertė, Galina Jakimova perteikė dalyviams svetingumo filosofijos ir aptarnavimo kokybės puoselėjimo svarbą, pristatė standartų privalumą ir fundamentalumą, mokė juos lyderystės ir komandinio darbo principų.
Džiaugiamės užmegztu bendradarbiavimu su „Amberton“, vienu didžiausių lietuviško kapitalo viešbučių tinklu, ir ketiname plėsti bendras veiklas. Taip pat jau netrukus aptarsime bendradarbiavimo galimybes su kitais Lietuvoje veikiančiais viešbučių tinklais.

MOKYTIS NIEKADA NEVĖLU

Vaida Šimkūnienė nusprendė įgyti virėjo kvalifikaciją Profesinio mokymo centre „Žirmūnai“ Pakruojo skyriuje.

Profesijos Vaida neturėjo, bet buvo dalyvavusi įvairiuose neformaliuose mokymuose, kuriuose susipažino su skirtingų sričių profesijomis. Kadangi Vaidos teta turi pomėgį gaminti, moterį sužavėjo tetos užsidegimas konditerijai, kulinarijai, tad Vaidą teta pastūmėjo eiti jos keliu. Nusprendus pradėti virėjos karjerą, Vaida išsirinko mokymo įstaigą, kuri yra arčiausiai namų – Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pakruojo skyrių. Iš pradžių buvo kiek nedrąsu, tačiau kompetentingos profesijos mokytojos Vaidą įkvėpė ir ji suprato, kad tapti virėja – jos pašaukimas.

Besimokydama profesijos, didžiąją praktikos dalį mokinė atliko visuomeninio maitinimo įmonėje UAB „Pakruojo parkai“, karčemoje „Traktierius“. Nors buvo tik mokinė praktikantė, dirbo įvairius darbus: nuo pasiruošimo gamybai, dalyvavimo gamybos procese, tvarkos palaikymo darbuose, nes svarbiausia yra švara, tvarka virtuvėje, kai viskas vyksta pagal planą. Praktikos metu Vaida labai džiaugėsi, kad įmonės darbuotojai ja pasitikėjo, pavesdami ir įpareigodami atlikti kuo įvairesnius darbus. Tai padėjo tobulėti. Sunku buvo tada, kai kažkas nepasisekdavo, bet Vaida niekada neprarasdavo noro, atkaklumo stengtis. Atsižvelgę į mokinės atkaklumą ir kompetencijas, karčemos darbuotojai, administracija atsidėkodami praktinį darbą įteikė dovaną – padėkos raštą „Metų praktika“!

Vaida Šimkūnienė nori visiems palinkėti siekti užsibrėžto tikslo, nes mokytis niekada nevėlu!

PAŠAUKIMAS PADĖTI KITIEMS

Kiekvienoje gyvenimo srityje atpažįstame žmones, kurie nuoširdžiai bendrauja, dirba su ūpu ir užsidegimu. Jei tik yra galimybė, renkamės specialistą, kuris myli savo darbą ir kuriam rūpi klientas.

Marius Rimkevičius ieškojo savo pašaukimo profesinėje veikloje. Paskatintas aplinkinių žmonių pradėjo mokytis masažo specialybės Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filiale. Masažo srityje Marius neturėjo patirties, todėl pasak jo, tai jam buvo vienas iš didžiausių išbandymų. Įsitraukimas į veiklas, aktyvumas įvairiuose seminaruose, konkursuose, gebėjimas atjausti, padėjo suprasti, kad pagalba žmonėms juos masažuojant – jo pašaukimas.

2019 m. įgijęs masažuotojo kvalifikaciją Marius išvyko gyventi į Šveicariją, kur sėkmingai dirba masažuotoju pačiame Ciuricho centre, Pilates ir fizioterapijos klinikoje. Jo klientai yra patenkinti jo darbu. Dabar Mariaus tikslas – įkurti savo masažo įmonę Šveicarijoje.

ATRASTI SAVE IR DALINTIS
Tadas Stonkus 2016 m. įgijo masažuotojo kvalifikaciją profesinio mokymo centro
„Žirmūnai“ Druskininkų filiale (tuomet VšĮ Vilniaus Žirmūnų DRMC). Jis iš kitų mokinių
išsiskyrė savo žingeidumu, atkaklumu siekiant užsibrėžto tikslo, noru nuolat tobulėti. Tadui labai
patiko pasirinkta specialybė, mokymosi aplinka, mokytojai, užsiėmimus lankė su entuziazmu,
nuolat domėjosi naujovėmis. Dar besimokydamas 1-ame kurse, pradėjo dirbti Vilnius SPA
centre (UAB „Raminora“) ir nuo pat darbo pradžios pasižymėjo kaip puikus specialistas.
Tado laimėjimai: 2017 m. kovo mėn. laimėjo sidabro taurę II-ajame  Atvirame
Tarptautiniame Estetinės kosmetologijos ir SPA estetikos čempionate Kaliningrade; 2017 m.
lapkritį laimėjo I vietą Tarptautiniame atvirame masažo čempionate „SPA Talent 2017“,
Neapolyje, Paestum mieste; sukūrė savo autorinį giluminį viso kūno audinių ir sąnarių masažą,
kuris tinka fiziškai aktyviems bei mažai judantiems žmonėms.
Naujausias pasiekimas – Tadas yra ESPA tinklo tarptautinės kvalifikacijos treneris,
kuris treniruoja SPA VILNIUS masažuotojų komandą. Kaip treneris jis privalo dalyvauti
tarptautiniuose ESPA mokymuose ir dalintis patirtimi su kolegomis iš viso pasaulio. Tik patys
geriausi masažo meistrai iš viso pasaulio gali prisijungti prie tarptautinio ESPA trenerių tinklo!
Šiuo metu Tadas dirba profesijos mokytoju profesinio mokymo centro „Žirmūnai“
Druskininkų filiale perteikdamas savo žinias ir patirtį pradedantiesiems masažuotojams.